Vyšetření očí v MŠ 8.1.2024

Vyšetření očí v MŠ

VÁŽENÍ RODIČE,

v mateřské škole se uskuteční vyšetření zraku dětí pomocí speciální diagnostické videokamery v rámci projektu "Koukají na nás správně?". Vyšetření JE SPOLEHLIVÉ, RYCHLÉ A ZCELA BEZPEČNÉ. Děti vnímají vyšetření jako hru, neboť se uskutečňuje v klidném a známém prostředí mateřské školy.

Běžné vyšetření zraku u dětských lékařů v rámci preventivních prohlídek dioptrické vady často neodhalí. Včasným vyšetřením zraku máte možnost OCHRÁNIT SVÉ DÍTĚ PŘED VZNIKEM
POZDĚJŠÍCH KOMPLIKACÍ.

Proč nechat vyšetřit dítě přístrojem Plusoptix?

✓ Přístroj Plusoptix umožňuje měřit oční vady u dětí již od 6 měsíců. ČÍM DŘÍVE JE U DĚTÍ OČNÍ VADA ZJIŠTĚNA A VČAS KORIGOVÁNA, TÍM VYŠŠÍ JE PRAVDĚPODOBNOST JEJÍHO ÚSPĚŠNÉHO VYLÉČENÍ.

✓ VELKÝ PODÍL NA VZNIKU DIOPTRICKÝCH OČNÍCH VAD VČETNĚ ŠILHÁNÍ A TUPOZRAKOSTI MÁ ROVNĚŽ DĚDIČNOST. V případě výskytu očních vad v rodině u rodičů nebo prarodičů se doporučuje nechat dítěti zrak pravidelně kontrolovat, protože jakákoliv komplikace může zrak při zanedbání léčby značně poškodit.

✓ JEDNÍM Z DŮSLEDKŮ NEZJIŠTĚNÉ A NELÉČENÉ VADY ZRAKU U DĚTÍ JE RIZIKO VZNIKU ÚRAZU. Projekt preventivního screeningového vyšetření zraku svým posláním naplňuje cíle Národního akčního plánu prevence dětských úrazů Ministerstva zdravotnictví ČR.

Vyšetření v MŠ proběhne 28.2.2024 od 8:30 hodin.
Zapsat dítě na vyšetření možné u každé paní učitelky v jednotlivých třídách.